Usługi

Obsługa Nieruchomości

HOME FOR YOU zajmuje sie doradztwem dla tych, którzy chcą sprzedać, kupić lub wynająć nieruchomość.

HOME FOR YOU BOCHENKO NIERUCHOMOŚĆI zajmuje sie doradztwem skierowanym do wszystkich tch którzy chcą sprzedać, kupić lub wynająć nieruchomość.

Współpracę rozpoczynamy od gruntownego przeanalizowania potrzeb Klienta. W przypadku klientów kupujących istotna jest wysokość zakładanego budżetu, wielkość nieruchomości i jej lokalizacja. W przypadku Klientów chcących sprzedać nieruchomość pomagamy im określić najkorzystniejszą cenę w oparciu o ceny podobnych nieruchomości, zakładany zwrot z inwestycji czy szybkość sprzedaży. Dalszy etap współpracy różni się w zależności od tego, jakie są oczekiwania klienta kupującygo lub sprzedającego. 

Klient poszukujący nieruchomości

Przechodzimy wówczas do etapu wyszukiwania odpowiednich ofert, a następnie dokonujemy selekcji pod względem dopasowania do określonych wcześniej wymagań i preferencji. Do Klienta trafia pełna oferta zdjęciowa, która jest osobiście przez nas sprawdzana. Wszystkie nieruchomości, które przedstawiamy klientowi, wstępnie weryfikujemy pod względem prawnym poprzez sprawdzenie księgi wieczystej, aktu notarialnego, pełnomocnictw. Ponowna analiza stanu prawnego ma miejsce zawsze przed finalizacją transakcji.

Z przekazanych przez nas propozycji klient wybiera kilka, a my organizujemy prezentacje i uczestniczymy w rozmowach ze sprzedającym. Pomagamy kupującemu łatwo przejść przez stresujący etap negocjacji. Jeżeli okażą się one sukcesem, przechodzimy do obsługi prawnej transakcji. Przygotowujemy wszystkie dokumenty, wybieramy odpowiedniego notariusza, weryfikujemy stan prawny nieruchomości na dzień sprzedaży (kompletujemy dokumenty, takie jak: zaświadczenia o braku zameldowania w lokalu, zaświadczenia o niezaleganiu z podatkiem od nieruchomości czy z opłatami administracyjnymi i wiele innych). Po podpisaniu stosownych umów uczestniczymy w przekazaniu lokalu oraz przygotowujemy potrzebne protokoły odbioru. Bywa, że nasza rola kończy się właśnie w tym momencie, często jednak jest to dopiero wstęp do dalszej współpracy – na tym etapie można bowiem przejść do aranżacji wnętrz i skorzystać z pomocy naszych specjalistów.

Klient Sprzedający Nieruchomość

Ustalamy warunki sprzedaży i przystępujemy do kompletowania podstawowych dokumentów, pozwalających zweryfikować stan prawny nieruchomości. Niektóre elementy prawne mają wpływ na cenę finalną. Nie zawsze skomplikowany stan prawny danej nieruchomości oznacza brak szans na jej sprzedaż, ale pełna wiedza daje szansę znalezienia odpowiedniego nabywcy. Aby korzystnie zaprezentować obiekt potencjalnym kupującym, zapewniamy naszym Klientom usługę home staging i na jego podstawie przygotowujemy profesjonalną ofertę sprzedaży.Zależy nam na pełnym zadowoleniu naszych Klientów, dlatego aby podnieść efektywność sprzedaży i przyspieszyć zawarcie umowy, aranżujemy wszystkie prezentacje lokali oraz pomagamy w skompletowaniu i weryfikacji dokumentów potrzebnych do sprawnego zawarcia transakcji.