Blog

Dlaczego warto kupować od dewelopera?

Według Głównego Urzędu Statystycznego w ubiegłym roku liczba pozwoleń wydanych na budowę domów jednorodzinnych wzrosła o 10 proc. Samodzielna budowa domu jest jednak bardzo kłopotliwa. Dlatego w ostatnich latach coraz większą popularnością cieszą się domy lub mieszkania w szeregowcu posiadające własny ogródek zakupione od dewelopera. Do takiego rozwiązania zachęca niższa cena oraz ograniczenie czasu potrzebnego na załatwienie wszystkich formalności.

Koszty budowy domu to nie tylko cena gruntu. Im mniejsza działka, tym jej cena za m2 rośnie. Według najnowszego „Raportu z rynku działek budowlanych” przygotowanego przez portal Bankier.pl w województwie wielkopolskim za niedużą działkę trzeba zapłacić 191 zł za metr kw. Tym samym za grunt 800 m kw. plus dodatkowe opłaty zapłacimy ponad 160 tys. złotych. Jeszcze więcej wydamy na budowę domu. Według wyliczeń portalu Kalkulatory Budowlane, za budowę domu o powierzchni 100 m2 w stanie deweloperskim zapłacimy około 336 tysięcy. Do tego doliczyć trzeba również koszty przyłączenia mediów, czy wykonanie projektów, uzyskania pozwoleń, ewentualnie wykonania dróg dojazdowych etc. (od 20 tys. zł).

Chcąc obniżyć koszty całkowite możemy skorzystać z oferty dewelopera, który kompleksowo zajmuje się budową całych osiedli i tym samym oferuje niższe ceny. Cena nie jest jednak główną przyczyną wybierania oferty deweloperskiej.

Wybierając mieszkanie lub dom z oferty deweloperskiej nie marnujemy czasu na dojazdy na budowę, pilnowanie fachowców, zakup materiałów budowlanych, organizowanie pozwoleń etc. – mówi Adam Wędrychowicz, ze spółki Linea, budującej osiedle „Leśna Polana” w podpoznańskim Dopiewcu.

Poza samą nieruchomością dla przyszłych nabywców ważne są również dobra komunikacja publiczna oraz pobliskie tereny rekreacyjne. Las, jezioro czy park są jednymi z największych zalet podmiejskich osiedli. Przykładem podpoznańskiej miejscowości, w której deweloper zadbał o komfort życia jej mieszkańców jest osiedle „Leśna Polana” w Dopiewcu oraz „Osada Leśna” w Dąbrówce.

Kupując gotowe nieruchomości mamy ustaloną cenę i nie musimy się martwić nieprzewidzianymi wydatkami, które powstają w przypadku samodzielnej budowy domu. Oferujemy w korzystnych cenach zarówno domy wolnostojące, szeregowe, jak i dwupoziomowe mieszkania z indywidualnym wejściem przypominające dom, z przynależnymi ogródkami oraz miejscami postojowymi. Zbudowaliśmy również wiele kilometrów dróg wewnętrznych oraz budynków użyteczności publicznej tworząc osiedla przyjazne dla ich mieszkańców. – mówi Adam Wędrychowicz, ze spółki Linea. – 4 i 5 czerwca zapraszamy osoby zainteresowane zakupem nieruchomości na drzwi otwarte, w trakcie których dokładnie będzie można przyjrzeć się naszym inwestycjom – dodaje Wędrychowicz.

Nieruchomość zbudowana przez dewelopera posiada rękojmię, która daje nam 5-letnią gwarancję na wady fizyczne. Niektórzy deweloperzy wprowadzają też dodatkowe zabezpieczenie dla klientów w postaci objęcia inwestycji rachunkiem powierniczym zamkniętym, dzięki temu finansowanie budowy jest zapewnione w 100 proc.

Nasze inwestycje objęte są w całości rachunkiem powierniczym. Dodatkowo chcąc ułatwić klientom zakup nieruchomości proponujemy system płatności w wariancie 10/90. Jest to bardzo korzystne rozwiązanie, gdyż 90% płatności klienci dokonują w momencie odbioru nieruchomości, co pozwala odsunąć w czasie kwestie związane z kredytem hipotecznym i uniknięciem płacenia rat kredytu w okresie budowy. – dodaje Wędrychowicz.

Renoma deweloperów to podstawa przy wyborze nieruchomości. Sprawdzając wcześniej wypłacalność inwestora, długość działania na rynku i realizację innych inwestycji zyskujemy pewność, że nasz wymarzony dom będzie nas kosztował jedynie wyznaczoną cenę, bez nerwów i stresów. 

Źródło: otodom.pl